Bahçelievler Merkez Laboratuvarı. Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı Laboratuvar
BALIKESİR DNA TESTİ NEREDE YAPILIR?

Balıkesir DNA Testi Nerede Yapılır?

DNA testi ile hem baba hem de annelikle ilgili şüphelerin giderilmesi sağlanılabilir. Nesep ve akrabalık testleri de DNA yöntemi ile yapılır ve kesin sonuçlar verir. Balıkesir DNA testi için akredite kurumlardan destek alınması lazımdır. Global standartlara sahip DNA laboratuarları belirli merkezlerde vardır ve bu merkezlerden yararlanmak için İstanbul veya Ankara gibi kentlere gidilmelidir.
Kurumumuz tarafından Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen DNA taleplerine yönelik çözüm sunulur. DNA testi için merkezimize gelemeyecek kişilerin adresini mobil ekibimiz ziyaret eder ve DNA numuneleri alınır. Alınan DNA numuneleri güvenli bir şekilde test merkezimize getirilir. Gelişmiş laboratuar merkezinde DNA testi tamamlanır ve ilgili sonuçlar kargo ile teslim edilir.
Babalık testi çözümleri
Merkez laboratuarda gerçekleştirilen başlıca DNA testleri arasında babalıkla ilgili testler yer alır. Babalık iddialarını ortaya çıkarmak ve iddiaların biyolojik olarak da desteklenmesini sağlamak amacıyla yapılan test için bazı gerekli evraklar vardır. 18 yaş altı çocukların resmi velileri tarafından yazılı izinlerine müracaat edilmesi önem taşır. Henüz doğmamış anne karnındaki çocuklar için babalık testleri yapılmaz.
Annelik testi ile ilgili bilgiler
DNA merkezimizde annelikle ilgili test çözümleri de sunulur. DNA iki sarmaldan oluşur. Bunları biri, babadan gelir. İkinci sarmal ise, anneden gelir. Testin amacına göre iki sarmaldan birine yoğunluk gösterilir. Annelik testlerinde anneden gelen sarmal haritası çıkarılır. Anne olduğu iddia edilen kişinin DNA dizilişi ile karşılaştırılır. Böylece, kişinin annesi olduğu iddia edilen kadının çocukla ilişkisi olup olmadığı temellendirilir.
Kardeşlik testi yapılır mı?
Dünya standartlarında DNA çözümleri sunan merkezimizde en çok talep gören DNA testlerinin hemen hepsi yapılır. Bunlardan biri de, kardeşlik testi ile ilgili çözümlerdir. Erkek veya kadın herhangi bir kişi tarafından bir ailenin çocukları ile kardeşlik iddiaları olabilir. Bu durumun ortaya çıkarılmasına yönelik kardeşlik testi yapılır ve kardeş oldukları iddia edilen kişiler arasındaki DNA yapısı kontrol edilir. Yapılan test ve kontroller kesin sonucu verir.

    • Online Randevu
    • ONLINE RANDEVU AL

BİLGİ VE RANDEVU FORMU

İlgili alanları doldurarak en kısa sürede
sorularınıza yanıt alabilirsiniz