Dünyanın En yüksek Akredite Belgelerine Sahip DNA Test Merkezi
DNA TESTİ FİYATLARI 2021

DNA Testi Fiyatları 2021

Gelişmiş ve modern laboratuvar merkezlerinde yapılması gereken DNA testleriyle birden fazla sorunun çözümü mümkündür. DNA testinin sadece babalıkla ilgili olduğu sanılır. Ancak nesep tayini, genetikle ilgili hastalıkların belirlenmesi ve birtakım kriminal suç uygulamalarında kullanılabilen bir yöntemdir.
DNA testi ile ulaşılmak istenilen çözümün güvenilirliği açısından doğru kurumların seçilmesi lazımdır. Kurum tercih ederken ise, fiyat bazlı bir kriter kullanmamak gerekir. Dolayısıyla DNA testi fiyatları 2021’nin laboratuvar seçim kriteri olarak odak haline getirilmesi alsa doğru değildir. Kalitenin ön planda tutulmasına dikkat edilmesi gerekir.

Babalık Testi Neden Yapılır?

DNA testi ile biyolojik bağların ortaya çıkarılması mümkündür. Yüzde 99.99 doğru sonucu veren test sonuçları sayesinde, bir çocuğun babası olduğu iddia edilen kişinin çocukla olan ilişkisi ortaya çıkarılabilir. Bunun için yanak içi tükürük veya kan kullanılarak DNA testi yapılır. Babalık testi ile ilgili taleplerin nedenleri arasında mirasla ilişkili konular, kişisel şüpheler ve çocuğun hastanede karıştırılmasıyla ilgili durumlar vardır. 

Annelik Testi Nedir?

Babalık testine göre yaygın olmasa da, annelikle ilgili testler son zamanlarda artmaya başladı. Bir çocuğun annesinin tayin edilmesi için gerçekleşen testlerden kesin sonuç alınır. DNA testi konusunda uzman birime ve gelişmiş sisteme sahip laboratuar tarafından yapılması icap eden annelik testi ile kişiye isnat edilen anneliğin kanıtlanması veya tersi bir sonucun alınması mümkündür.

Kardeşlik Testi Neden Yapılır?

Kardeşliğe konu olan testlerin amacı soy ve nesebin tayini veya mirasla ilişkili davalardır. Daha çeşitli nedenlerle de kardeşlik testinin yapılması söz konusudur. DNA testi ile kesin sonuç alınır ve kardeş oldukları iddia edilen kişilerle ilgili biyolojik gerçek ortaya konulur.

Y STR Testi Nedir?

Popüler DNA testleri arasında yer edinmeye başlayan Y STR testi, Y kromozomu testi olarak da ifade edilir. Kişinin binlerce yıl önceki atalarını bulması için tercih edilen bir test türüdür. Y kromozomu sadece erkeklerde bulunur ve babadan oğla aktarılan bir kromozomdur. Bu nedenle Y STR testi kadınlara yapılmaz. Ancak eski atalarını merak eden kadınların erkek kardeşlerine veya babalarına Y STR testi yaptırarak, kendi atalarını bilmesi mümkündür.

mtDNA Testi Nedir?

Hücrelerin mitokondri denilen organeldeki DNA’sına mtDNA adı verilir ve her insanda yer alır. Bu mtDNA anneden çocuğa geçen bir özelliğe sahiptir. Babadan çocuğa aktarılmaz. Bu nedenle mtDNA, annelikle ilgili testlerde kullanılır. Ayrıca kişinin mtDNA haritasının belirlenmesini ve anne tarafının hangi millet kuşağından geldiğini tespit etmesini sağlar.
Yeni yılda, en iyi fiyat tarifelerimizden yararlanarak DNA testlerimizden faydalanabilirsiniz. DNA testi fiyatları 2021’ de de en uygun şekilde ücretlendiriyoruz!

FİYATLARI ÖĞREN

 

    • Online Randevu
    • ONLINE RANDEVU AL

BİLGİ VE RANDEVU FORMU

İlgili alanları doldurarak en kısa sürede
sorularınıza yanıt alabilirsiniz